Yeryüzünde bulunan tüm zararlilar için pest, herhangi bir bulasici hastalik etmenini tasiyan ve hastaligin bulasmasina aracilik eden canlilara da vektör terimleri kullanilmaktadir.

Pek çok hayvan ve insan hastaliginin nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafindan tasinan organizmalardir. Dünya genelinde oldugu gibi ülkemizde de bulasici hastaliklara neden olabilecek vektör konumundaki canlilarin sayilari oldukça fazladir. Hasere mücadelesinin ne derece önemli oldugunu tarih boyunca haserelerin tasidiklari sitma, veba gibi hastaliklardan dolayi hayatini kaybeden milyonlarca insan ve kaybolan medeniyetler açiklamaktadir. Dolayisiyla hasere kontrolü 6 milyari asan dünya nüfusunun beslenmesi, giyimi ve korunmasi için kaçinilmazdir.
Günümüzde bu zararlilarin tamamen yok edilmesi mümkün olmayip ancak alinan önlemler ile kontrol altina alinmalari söz konusudur.

Eko-Tek olarak en gelismis ilaçlama yöntemleri ve ileri teknoloji ürünleri ile periyodik uygulamalar ve kontroller yaparak önce zarar vermeme (pirimum non nosere) ilkesini benimseyerek insana ve çevreye zarar vermeden kesin çözümler sunmaktayiz. Uygulamalarda kullandigimiz tüm ilaçlar Saglik Bakanligi ve Tarim Bakanligi Onaylidir.
Pest - Vector Kontrol
Insan ve Çevre Sagligi Ilaçlari
Hayvan ve Bitki Sagligi Ilaçlari
 
 
 
 
Anasayfa Hakkimizda Hizmetler Ürünler Referanslar Sertifikalar Haber - Duyuru Hasere Rehberi Iletisim Galeri
Site creation by CE Technology © 2006 Infrastructure by sourceXML Framework replica breitling watches buy replica watches